Awaria wynajętego samochodu – co zrobić?

Awaria wynajętego samochodu – co zrobić?

Niestety, takie nieprzyjemne wydarzenia jak kradzieże czy stłuczki mogą przytrafić się każdemu. Niedawno zdecydowałeś się na wynajęcie samochodu i teraz zastanawiasz się, jak się zachować w razie nieprzewidzianych sytuacji? Pamiętaj, wypożyczenie samochodu to bardzo wygodne rozwiązanie. Większością formalności zajmą się pracownicy firmy, z której wynająłeś pojazd.

Kradzież lub uszkodzenie a wypożyczalnia samochodów

Kierowca wynajętego auta

Przede wszystkim, jeżeli przytrafi Ci się nieprzyjemna sytuacja, nie panikuj! Postępuj zgodnie z poniższymi wytycznymi.

  1. Wezwij policję i powiadom wypożyczalnię o kradzieży, uszkodzeniu bądź zniszczeniu samochodu. Zrób to jak najszybciej! Nie później niż 24 godziny od zdarzenia. Wypożyczalnia aut może zostać powiadomiona telefonicznie lub mailowo.
  2. Dostarcz do firmy wynajmującej pojazd druk zgłoszenia szkody, który jest dostępny w schowku samochodu, kopię prawa jazdy i dowód tożsamości osoby, która kierowała pojazdem. Nie zapomnij także o dokumentach samochodu oraz kluczykach. Warto dostarczyć także oświadczenie sprawcy szkody, jeżeli takowe zostało sporządzone. Te czynności również należy wykonać w ciągu pierwszej doby od zdarzenia.
  3. Resztą czynności zajmą się pracownicy wypożyczalni samochodów.

Oczywiście wszystkie dostępne pojazdy są ubezpieczone w pełnym zakresie OC, AC i NWW (czyli następstw od nieszczęśliwych wypadków).

Awaria wynajętego samochodu

Zastanawiasz się, jak się zachować gdy twój wynajęty pojazd ulegnie awarii? Przede wszystkim zadzwoń do działu technicznego wypożyczalni. Konsultant udzieli Ci wsparcia i wszelkich niezbędnych informacji dotyczących dalszego postępowania. Pamiętaj, by o wszelkich problemach w pierwszej kolejności informować wypożyczalnię samochodów. Dzięki temu dostarczony zostanie pojazd zastępczy, a odwiezienie auta, które uległo awarii, będzie bezpłatne.

Wynajem samochodów dostosowany do potrzeb klienta

Opona samochodu

Jak widzisz, nie musisz martwić się nieprzewidzianymi wydarzeniami związanymi z Twoim wypożyczonym pojazdem. Wynajem aut jest w pełni bezpieczny dla klientów. W razie nieprzyjemnej sytuacji otrzymasz pełne wsparcie, a formalnościami zajmą się pracownicy firmy.